niedziela, 5 grudnia 2021r.

Kolejny motocykl odrestaurowany przez członków koła motoryzacyjnego – fotorelacja

6 marca 2017

przez  Łukasz Kucharski

Uczniowie Gimnazjum w Sulmierzycach, działający w kółku motoryzacyjnym przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Sulmierzycach, mogą pochwalić się kolejnym sukcesem. Po trwających blisko rok pracach, odrestaurowali polski motocykl SHL M 11 Z z 1967 roku.

Prace remontowe, odbywające się pod czujnym okiem instruktora Krzysztofa Osińskiego, trwały od końca 2015 r.

Członkowie klubu wybrali do pracy polski, kultowy motocykl SHL produkowany od 1938 r. w Suchedniowskiej Hucie Ludwików, a po wojnie, kiedy wznowiono produkcję w 1949 r. w Zakładach Metalowych w Kielcach.

Warto wspomnieć, że motocyklowi przez renowacją daleko było do stanu z czasów świetności. Przez ręce młodych adeptów motoryzacji przeszła każda śrubka i najmniejsza część motocykla. Jego wygląd po remoncie robi wrażenie i przyciąga uwagę wielu klientów Urzędu Gminy.

Historię renowacji motocykla można przeczytać pod poniższym linkiem:

Renowacja motocykla SHL M11

Dedykacja dla członków koła od Pani Katarzyny Kuligowskiej – pasjonatki zabytkowych polskich motocykli

Następnym motocyklem odrestaurowywanym przez członków koła będzie kolejny polski klasyk, tj. Junak M10.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć odrestaurowanej SHLki:

Ostatnia zmiana: 6 marca 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij