poniedziałek, 17 stycznia 2022r.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pajęcznie z dnia 18.10.2021 r. skierowany do odbiorców wody z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Zamoście

18 października 2021

przez  Paulina Telenga

KOMUNIKAT

wydany w dniu 18 października 2021 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pajęcznie informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Zamoście w gminie Strzelce Wielkie zaopatrującego miejscowości: Strzelce Wielkie, Antonina, Skąpa, Wistka, Marzęcice, Górki, Zamoście, Zamoście- Kolonia, Pomiary, Dębowiec Mały, Dębowiec Wielki (z wyjątkiem posesji nr 45, 46 i 47), Wiewiec, Wola Wiewiecka, Dworszowice Pakoszowe, Ostrołęka, Piekary w gm. Sulmierzyce oraz Kruplin- Barbarówka, Kruplin Średni, Kruplin- Piaski, Kruplin- Parcela w gm. Nowa Brzeźnica w powiecie pajęczańskim stwierdzono przekroczenie wartości parametrycznej manganu. Może to pogarszać wygląd i smak wody, ale nie stwarza zagrożenia dla zdrowia konsumentów. W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pajęcznie stwierdza warunkową przydatność wody do spożycia. Woda może być wykorzystywana bez ograniczeń do celów spożywczych i gospodarczych.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., poz. 2294).

Do pobrania:

Komunikat PPIS w Pajęcznie (pdf)

Ostatnia zmiana: 18 października 2021

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij