wtorek, 25 stycznia 2022r.

Lot gołębi o Puchar Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy

12 września 2014

przez  admin

LOT GOŁĘBI POCZTOWYCH O PUCHAR WÓJTA I PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY

W najbliższą niedzielę 14 września odbędzie się lot gołębi młodych o Puchar Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy w Sulmierzycach. Uczestniczyć w zawodach będą hodowcy zrzeszeni w PZHGP oddział Bełchatów, sekcja Sulmierzyce. Wyniki po locie będą dostępne na stronie internetowej oddziału Bełchatów www.PZHGPBelchatow.pl i w siedzibie sekcji Sulmierzyce. Upominki wygranym hodowcom wręczy na gali zakończenia sezonu delegacja z Urzędu Gminy w Sulmierzycach i zaproszeni członkowie Zarządu oddziału i okręgu.

PZHGP sekcja Sulmierzyce została założona w 2012 roku przez hodowców gołębi pocztowych z gmin: Sulmierzyce, Dobryszyce i Lgota Wielka. W pierwszym roku działalności zrzeszała 27 członków. Początkowo siedziba sekcji mieściła się w miejscowości Wiewiórów w gminie Lgota Wielka. Jednak z chwilą napływu większej ilości członków, głównie z terenu gminy Sulmierzyc, padła propozycja przeniesienia siedziby sekcji do Sulmierzyc. Dzięki przychylności władz gminy Związkowi został udostępniony dawny budynek komendy policji i gminnej biblioteki. Obecnie właśnie w tym miejscu mieści się cały punkt wkładań (sekcja) gołębi pocztowych na loty konkursowe.

Do wyróżniających się hodowców należą: Dorota i Zdzisław Grzelak, Edyta Grzelak-Pietruszka, Ireneusz Tulejski, Andrzej Lizak, Arkadiusz i Przemysław Śmieszkowicz, Paweł i Andrzej Śmieszkowicz, Karol i Kamil Kubiccy.

Hodowcy Ci oraz inni nie wymienieni z nazwiska od 3 lat zajmują czołowe lokaty na szczeblu sekcji, oddziału Bełchatów, okręgu Piotrków Trybunalski i w mistrzostwach Polski. Koledzy Karol i Kamil Kubiccy zdobyli w 2013 roku srebrny medal na Olimpiadzie w Nitrze (Słowacja).

Prezesem sekcji od 2012 r. oraz jednym z głównych założycieli sekcji jest Karol Kubicki. Zastępca Prezesa do spraw lotowych  – Arkadiusz Śmieszkowicz.

Gala (zakończenie sezonu) odbędzie się 8 listopada 2014 r. w dawnym budynku straży pożarnej (remiza) w Chorzenicach.

Sezon lotowy gołębi dorosłych rozpoczyna się na początku maja i trwa w każdy weekend przez 14 tygodni (14 lotów z odległości od 120 do 750 km). Sezon lotów gołębi młodych trwa od połowy sierpnia przez 4 lub 5 kolejnych weekendów (od 120 do 350 km).

Ostatnia zmiana: 12 września 2014

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij