niedziela, 5 grudnia 2021r.

Mentor roku

20 grudnia 2016

przez  admin

II MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MENTOR ROKU – FOTORELACJA

Wielkim wyróżnieniem może pochwalić się Pani Marta Barańska – nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych, która zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Mentor Roku” dla innowacyjnych nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, a tym samym zdobyła cenną nagrodę rzeczową dla Szkoły Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych o wartości 9576 zł w postaci zestawu interaktywnego wraz z montażem oraz programu edukacyjnego Akademia Umysłu Junior Edu.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu przez nauczyciela scenariusza dowolnie wybranej lekcji z użyciem nowoczesnych technologii i przedstawieniu swojego pomysłu za pomocą prezentacji multimedialnej lub filmu. Pani Marta przeprowadziła lekcję, której temat brzmiał: Kosmiczna przygoda – powtórzenie wiadomości o częściach zdania. Podczas zajęć uczniowie przypominali zdobyte dotychczas wiadomości m.in. za pomocą prezentacji Prezi, w której podróżowali po kosmosie, a odwiedzając kolejne planety powtarzali informacje o poznanych częściach zdania. Ponadto grali na swoich smartfonach, jak również na tablicy multimedialnej w gry dotyczące tematu lekcji. Rozwiązywali także quiz, w którym na tablicy interaktywnej wyświetlały się pytania, a odpowiedzi następowały poprzez naciśnięcie przez dziecko odpowiedniego pola na swoim smartfonie. Nie mogło zabraknąć oczywiście pracy domowej, którą uczniowie mogli odrobić po wpisaniu wygenerowanego kodu na odpowiedniej stronie internetowej i udzieleniu odpowiedzi na przygotowane pytania w określonym czasie.

Gratulujemy Pani Marcie Barańskiej oraz Szkole Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych odniesionego w konkursie sukcesu i życzymy równie wysokich miejsc w kolejnych tego typu inicjatywach.

Ostatnia zmiana: 27 stycznia 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij