wtorek, 21 września 2021r.

Młody profesjonalista – rozmowy o przyszłości

8 lutego 2013

przez  admin

ROZMOWY O PRZYSZŁOŚCI – FOTORELACJA

Biblioteka w Sulmierzycach zaprosiła uczniów klasy III gimnazjum wraz z wychowawcą Anną Bęczkowską na spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”. Celem tego projektu jest wspieranie osób młodych z terenów wiejskich i małych miast w planowaniu przyszłości zawodowej.  Uczniowie mieli możliwość porozmawiać  z młodym  profesjonalistą Panią Małgorzatą Jastrzębską – absolwentką wydziału Pedagogiki w zakresie Kształcenia Dorosłych oraz Szkoły Trenerów Biznesu. Gdy wybiła godzina 13:00 Pani Kierownik Anita Wawrzyniak rozpoczęła spotkanie od krótkiego powitania gości. Aby zachęcić młodzież do aktywności przeprowadzone zostało ćwiczenie wprowadzające w temat zawodów przyszłości.

Zadanie polegało na wylosowaniu karteczki z zawodem i powiedzeniu mógłbym być dobrym np. agentem ubezpieczeniowym, bo jak powiedział jeden z chłopców  „potrafię ludziom wciskać kit”. Następnie Pani Małgosia opowiedziała o swoim życiu prywatnym oraz zawodowym. Interesująco przedstawiła drogę jaką pokonała, aby osiągnąć swój sukces. Potem była chwila dla najbardziej dociekliwych – pytania i dyskusja. Dla chwili relaksu i poczęstunku nastąpiła przerwa.  Po przerwie uczestnicy podzielili się na grupy i zaczęli rozwiązywać quiz wiedzy o obecnej sytuacji i trendach  na rynku pracy. Zwycięska drużyna otrzymała słodka nagrodę. Kolejnym ćwiczeniem było wpisanie na karteczkach swoich wrażeń ze spotkania. Każdy uczestnik wypełnił ankiety, otrzymał kartkę z zestawem przydatnych informacji dotyczących  rozwoju zawodowego. Na koniec biblioteczny fotograf zrobił pamiątkowe zdjęcie z młodym profesjonalistą.  Projekt uznajemy za udany i gorąco polecamy innym bibliotekom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania:

Ostatnia zmiana: 27 stycznia 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij