niedziela, 5 grudnia 2021r.

Nie płać podwójnie za śmieci

14 stycznia 2013

przez  admin

NIE PŁAĆ PODWÓJNIE ZA ŚMIECI!

Przypominamy, że już od 1 lipca 2013 roku właściciele nieruchomości nie będą zawierać umowy na odbiór odpadów z firmą zajmującą się wywozem odpadów. Będą natomiast obsługiwani przez firmę, która zostanie wyłoniona przez gminę w przetargu. Za usługę odbioru i utylizacji odpadów zapłacą mieszkańcy w formie opłaty wnoszonej do gminy. Pomimo, że zmiany te zaczną obowiązywać dopiero za kilka miesięcy, trzeba pamiętać, że przed 30 czerwca 2013 roku każdy właściciel nieruchomości będzie musiał rozwiązać umowę z firmą, która odbiera od niego odpady, aby nie ponosić kosztów w podwójnej wysokości, płacąc zarówno firmie jak i gminie.

W związku z powyższym muszą Państwo przeanalizować treść posiadanych umów na wywóz odpadów komunalnych pod kątem zawartego w nich okresu wypowiedzenia. Zgodnie z nim należy w odpowiednim czasie odstąpić od umowy. Ze względu na możliwość pojawienia się zapisów o jednomiesięcznym, trzymiesięcznym czy nawet dłuższym okresie wypowiedzenia prosimy o nie pozostawianie tego na ostatnią chwilę! Jednocześnie informuje się, że jeżeli w umowie brak jest zapisu dotyczącego jej wypowiedzenia oznacza to, iż jest ono wykonalne ze skutkiem natychmiastowym.

Ostatnia zmiana: 14 stycznia 2013

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij