poniedziałek, 16 maja 2022r.

Obwiązek włąściciela psa

20 marca 2015

przez  admin

OBOWIĄZEK WŁAŚCICIELA PSA

Z  uwagi na zbliżający się okres wiosenny oraz gromadzenie się psów w watahy ponownie przypomina się mieszkańcom gminy, iż zabronione jest wypuszczanie psów luzem z posesji bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna psa.

Zgodnie z art. 37 ustawy o ochronie zwierząt, za naruszanie tych przepisów grozi kara aresztu lub grzywny. W razie popełnienia w/w wykroczenia, można orzec nawiązkę w wysokości do 1.000 zł na cel związany z ochroną zwierząt.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, a zwłaszcza dzieci uczęszczających do szkół, prosimy o bezwzględne przestrzeganie obowiązków i zaleceń, aby nie narażać się na dotkliwe i niepotrzebne koszty oraz odpowiedzialność karną.

Ostatnia zmiana: 20 marca 2015

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij