niedziela, 26 września 2021r.

Ogłoszenie – kredyty preferencyjne dla rolników w związku z wymarznięciem ozimin

8 czerwca 2012

przez  admin

Informacja dla rolników ubiegających się o preferencyjne kredyty w związku ze stratami spowodowanymi przez wymarznięcie ozimin

Urząd Gminy w Sulmierzycach informuje, że rolnicy, którzy zgłaszali straty w związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego „ujemne skutki przezimowania – wymarznięcie” zainteresowani uzyskaniem pomocy w postaci kredytów preferencyjnych powinni złożyć do Urzędu Gminy w Sulmierzycach pokój nr 25 w nieprzekraczalnym terminie do 20 czerwca 2012 roku kserokopię wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich, które były składane w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jest to konieczne w celu udokumentowania posiadanej powierzchni użytków rolnych.

Warunkiem niezbędnym, aby móc ubiegać się o kredyt jest poniesienie szkód przekraczających 30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym (łącznie produkcja roślinna i zwierzęca) z trzech lat poprzedzających rok w którym wystąpiły szkody. Osiągnięcie poziomu 30% strat w gospodarstwie rolnym będzie bardzo trudne, gdyż zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rolnictwa dla upraw wymagających ponownego obsiania poziom szkód ustala się uwzględniając straty plonów danej uprawy na poziomie 40%.

Ostatnia zmiana: 8 czerwca 2012

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij