poniedziałek, 16 maja 2022r.

Podsumowanie akcji sterylizacji i kastracji zwierząt

16 listopada 2017

przez  Justyna Urbańska

Po raz pierwszy w bieżącym roku zgodnie z § 9 Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Sulmierzyce na rok 2017 podjętego Uchwałą Nr XXXIII/196/2017 Rady Gminy w Sulmierzycach z dnia 27 marca 2017 r. udzielono dofinansowania do zabiegu sterylizacji i kastracji zwierząt. Gmina Sulmierzyce w tym celu podpisała umowę z Gabinetem Weterynarii s.c. z/s ul. Kościelna 2, 97-565 Lgota Wieka, zgodnie z którą maksymalna kwota dofinansowania wynosiła 2100 zł. Dofinansowanie obejmowało 50% kosztów zabiegu, które wynosiły  odpowiednio:

– zabieg sterylizacji 75 zł,

– zabieg kastracji 25 zł.

Łącznie zabiegom poddano 30 zwierząt z terenu gminy Sulmierzyce, w tym:

Lp. Zabieg sterylizacji Zabieg kastracji
Pies 10 1
Kot 17 2

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do Urzędu wpłynęły 33 wnioski o dofinansowanie do zabiegu sterylizacji/kastracji z czego 3 wnioskodawców nie skorzystało z dofinansowania. Usługę sterylizacji i kastracji świadczył lekarz weterynarii, z którym gmina ma podpisaną umowę także na zdarzenia drogowe. Środki przeznaczone na w/w zadanie zostały wyczerpane.

Przeprowadzona akcja pozwoli zmniejszyć bezdomność zwierząt oraz ograniczyć populację zwierząt bezdomnych na terenie naszej gminy.

Ostatnia zmiana: 16 listopada 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij