poniedziałek, 16 maja 2022r.

Ponad 5 mln złotych dofinansowania w ramach RPO WŁ dla Gminy Sulmierzyce na budowę przedszkola

15 marca 2017

przez  Agnieszka Starostecka

Mając na uwadze stan techniczny budynku, w którym aktualnie mieści się przedszkole w Sulmierzycach oraz analizując zapotrzebowanie mieszkańców naszej gminy na usługi edukacji przedszkolnej Wójt Gminy Sulmierzyce działając z poparciem Rady Gminy zdecydował o konieczności budowy nowego budynku przedszkola. W ramach naboru Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa IV Gospodarka Niskoemisyjna złożony został wniosek o dofinansowanie budowy pasywnego budynku przedszkola w miejscowości Sulmierzyce. Wniosek pozytywnie przeszedł ocenę formalną i merytoryczną, a przyznana ilość punktów zdecydowała o wyborze wniosku do dofinansowania (lista wniosków o dofinansowanie ocenionych pozytywnie). Całkowita wartość projektu to 9.726.717,00 zł, dofinansowanie wynosi 5.192.515,61 zł i jest ono największym dofinansowaniem przyznanym w ramach tego naboru.

Na działce znajdującej się przy skrzyżowaniu ulicy Polnej i ulicy Szkolnej powstanie nowoczesny i nowatorski budynek, zrealizowany w technologii pasywnej z własnym blokiem żywieniowym. Wykonane zostanie również zagospodarowanie terenu w szczególności powstanie nowy plac zabaw, miejsca parkingowe oraz ogrodzenie. Obiekt zostanie w pełni dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych i przeznaczony będzie dla maksymalnie 125 dzieci (5 oddziałów po 25 osób). Budynek przedszkola będzie nowatorskim rozwiązaniem urbanistyczno – architektonicznym, pełniącym funkcje edukacyjne oraz demonstracyjne. Zasilany będzie energią pochodzącą z pomp ciepła oraz paneli fotowoltaicznych. Realizacja obiektu w formule budownictwa o znacznie podwyższonych parametrach energetycznych (budynek pasywny) pozwoli nie tylko w znaczący sposób ograniczyć koszty eksploatacji obiektu ale także przyczyni się do poprawy jakości powietrza w naszej gminie.

 

Ostatnia zmiana: 15 marca 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij