niedziela, 5 grudnia 2021r.

Posiadanie psa to odpowiedzialność

27 maja 2014

przez  admin

POSIADANIE PSA TO ODPOWIEDZIALNOŚĆ

W związku ze skargami mieszkańców dotyczących wałęsających się psów, Urząd Gminy w Sulmierzycach informuje, że zgodnie z obowiązującymi przepisami zabronione jest wypuszczanie psów luzem z zagrody  (posesji) bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna psa.

Psy mogą być puszczane luzem tylko na terenie prywatnym pod warunkiem, że teren ten jest ogrodzony w taki sposób, aby pies nie miał możliwości wyjścia, a nieruchomość musi być oznakowana tabliczką z odpowiednim ostrzeżeniem.

Zgodnie z art. 37 ustawy o ochronie zwierząt, za naruszanie tych przepisów grozi kara aresztu lub grzywny. W razie popełnienia w/w wykroczenia, można orzec nawiązkę w wysokości do 1.000 zł na cel związany z ochroną zwierząt.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, a zwłaszcza dzieci uczęszczających do szkół, prosimy o bezwzględne przestrzeganie obowiązków i zaleceń, aby nie narażać się na dotkliwe i niepotrzebne koszty oraz odpowiedzialność karną.

Ostatnia zmiana: 27 maja 2014

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij