wtorek, 25 stycznia 2022r.

Przebudowa oczyszczalni ścieków w Sulmierzycach

7 lipca 2021

przez  Przemysław Szczerkowski

W roku 2021 rozpoczęto prace budowlane polegające na przebudowie i modernizacji  oczyszczalni ścieków w miejscowości  Sulmierzyce na podstawie zawartej umowy w dniu 19 sierpnia 2019r z firmą Usługi Transportowe i Handel Zdzisław Dąbrowski z siedzibą w 05-240 Tłuszcz ul. Żytnia 10.

Zakres prac obejmuje modernizację istniejącego budynku socjalno-technicznego, budowę nowego budynku oczyszczalni, w którym znajdować się będą instalacje do oczyszczania mechanicznego ścieków ze skratek i piasku, budowę części biologicznej oczyszczalni – reaktor biologiczny w hybrydowej technologii przepływowej ze złożami stacjonarnymi. Oczyszczalnia posiadać również będzie, osadnik wtórny, biologiczny stopień doczyszczania
i naturalizacji ścieków oczyszczonych, zbiornik osadów nadmiernych, aparaturę kontrolno-pomiarowa i automatykę. Prace obejmują również likwidację  istniejących zbiorników oczyszczalni i uporządkowanie terenu oczyszczalni wraz z wykonaniem odtworzeń i nasadzeń zieleni.

Budynek oczyszczalni będzie stanowił jednolity monolit. Zadanie opiewa na łączną kwotę 5.940.900,00 zł brutto. Planowany termin ukończenia budowy 29 październik 2021.

Ostatnia zmiana: 7 lipca 2021

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij