czwartek, 28 października 2021r.

Rurociągi tłoczne kanalizacji sanitarnej w Sulmierzycach i Marcinowie wybudowane

23 listopada 2012

przez  admin

RUROCIĄGI TŁOCZNE KANALIZACJI SANITARNEJ W SULMIERZYCACH I MARCINOWIE WYBUDOWANE

W studni kanalizacji grawitacyjnej zlokalizowanej w pasie drogowym ul. Północnej w Sulmierzycach istnieje wylot rurociągu tłocznego PE140 kanalizacji sanitarnej. Przepompowywane tym rurociągiem ścieki spływały grawitacyjnie przez teren osiedla domów jednorodzinnych do następnej przepompowni. W przypadku długiego zalegania ścieków w rurociągu tłocznym wydobywały się nieprzyjemne zapachy będące uciążliwe dla mieszkańców.

W celu pozbycia się fetoru rurociąg tłoczny został wydłużony i przepompowywanie ścieków będzie się odbywało z pominięciem sieci grawitacyjnej na terenie osiedla mieszkaniowego.

Podobna sytuacja ma miejsce w miejscowościach Marcinów i Chorzenice. Dotychczasowe rozwiązanie nie sprawdzało się i przez zaleganie ścieków również w Chorzenicach wydobywały się nieprzyjemne zapachy. W tych miejscowościach trwają prace przy wydłużeniu rurociągu tłocznego, który znacząco poprawi komfort mieszkania.

Koszt inwestycji w całości został sfinansowany z budżetu Gminy Sulmierzyce i wyniesie 163 094,29 złotych.

Ostatnia zmiana: 23 listopada 2012

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij