wtorek, 21 września 2021r.

Spotkanie z ks. Kapuścińskim – historia parafii Sulmierzyce

9 grudnia 2011

przez  admin

Spotkanie z ks. Kapuścińskim – przeszłość parafii Sulmierzyce

01.12.2011r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbył się wykład ks. dr Jacka Kapuścińskiego, Dyrektora Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej. Ksiądz przyjechał na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Sulmierzycach. Na godzinę 17:00 przybyło ponad 80 mieszkańców, pojawił się także nasz ksiądz proboszcz Piotr Bednarz. Temat wykładu to przeszłość parafii Sulmierzyce.

 

Zebrani mogli dowiedzieć się na przykład kiedy pojawiła się pierwsza wzmianka o parafii oraz pod jakim była wezwaniem, ale także o tym jak się kształtowała przez te wszystkie lata.  Opowiedział  również o samym budynku kościoła, który kiedyś był drewniany lecz przez pożary został doszczętnie zniszczony. Dzięki dziedzicowi został wybudowany kościół murowany i ten stoi do dziś. Podczas wykładu publiczność miała okazję obejrzeć stare księgi metrykalne oraz fragmenty ksiąg inwentarzowych z 1823 roku. Po wykładzie uczestnicy spotkania  sami zadawali  pytania.

Na zakończenie dla gościa i mieszkańców wystąpił miejscowy chór  młodzieżowy.

Zdjęcia ze spotkania z ks. Kapuścińskim do obejrzenia w galerii pod poniższym linkiem:

Zdjęcia ze spotkania z ks. Kapuścińskim

Ostatnia zmiana: 9 grudnia 2011

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij