sobota, 16 października 2021r.

SPRZĘT DLA OSP SULMIERZYCE

7 września 2018

przez  Przemysław Szczerkowski

W dniu 31 sierpnia 2018r. w remizie OSP Sulmierzyce odbyło się uroczyste przekazanie jednostce OSP sprzętu ratującego zdrowie i życie ludzkie.

Łączna wartość przekazanego sprzętu, w skład którego weszły: zestaw ratownictwa medycznego PSP R1 z deską ortopedyczną i szynami Kramera, nożyce hydrauliczne do cięcia pedałów, wysokociśnieniowe poduszki pneumatyczne do podnoszenia, zabezpieczanie poduszki powietrznej kierowcy i pasażerów, zestaw pokrowców ochronnych na ostre krawędzie, zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów oraz detektor wielogazowy  wyniosła 29 335,20 zł.

Zadanie było realizowane w 99% ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w zakresie Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem – nabycie: wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa (Program I Priorytet IIIB) oraz w 1% ze środków budżetu gminy.

Zgodnie w wymogami umowy dotyczącej powierzenia Gminie Sulmierzyce realizacji zadań z Funduszu Sprawiedliwości sprzęt został opatrzony logami Funduszu Sprawiedliwości i Ministerstwa Sprawiedliwości oraz oznaczony klauzulą „ Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości .”

 

Ostatnia zmiana: 7 września 2018

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij