wtorek, 25 stycznia 2022r.

Strzelnica sportowa- dokończenie budowy

9 lipca 2021

przez  Przemysław Szczerkowski

W dniu 22 czerwca 2021 roku, została podpisana umowa  na realizację zadania obejmującego dokończenie budowy budynku strzelnicy sportowej wraz z torem aktywności fizycznej i zagospodarowaniem terenu w miejscowości Sulmierzyce. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego została wyłoniona firma „EMOS” Emil Siewier z siedzibą w 97- 565 Lgota Wielka, Krzywanice 34.

Budynek wykonany będzie z użyciem najnowszych technologii, szczelnie zamknięta konstrukcja, zastosowanie wentylatorów oraz systemów wygłuszających sprawi, że strzelnica nie będzie generowała hałasu na zewnątrz. W środku znajdziemy 6 stanowisk strzeleckich ze stałą linią ognia 100 m oraz zmienną linią ognia  w zakresie 25- 100 m, umożliwiającą strzelanie z każdego rodzaju broni. W części strzelnicy poza torami będą pomieszczenia: magazynku broni i tarcz, wydawania broni, oczekiwania, obsługi, pomieszczenia biurowa oraz komunikacja i węzeł sanitarny, również z WC dla osób niepełnosprawnych.

Dodatkowo w budynku powstanie kilkanaście garaży komunalnych. Obiekt dostosowany będzie dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Na zewnątrz budynku przewidziano budowę parkingu na 60 miejsc, toru aktywności fizycznej – dostosowanego do każdej grupy wiekowej oraz elementów małej architektury.

Cała inwestycja będzie kosztowała około 10 mln złotych . Gmina Sulmierzyce pozyskała na ten projekt dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, w ramach projektu pn.: „Walory Krainy Wielkiego Łuku Warty podstawą rozwoju turystyki kulturowej i aktywnej w gminie Sulmierzyce” w poddziałaniu VI.2.1 Rozwój gospodarki turystycznej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014- 2020 w kwocie 4 904 915,94 zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to luty 2023 r.

Ostatnia zmiana: 9 lipca 2021

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij