czwartek, 28 października 2021r.

Stypendia motywacyjne Wójta Gminy 2016

5 lipca 2016

przez  admin

STYPENDIA MOTYWACYJNE WÓJTA GMINY 2016 – FOTORELACJA

Już po raz czwarty najzdolniejsi uczniowie naszej gminy z klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2015/2016 otrzymali Stypendia Motywacyjne z rąk Wójta Gminy.

Zgodnie z uchwałą Nr XXXII/228/2013 Rady Gminy w Sulmierzycach z dnia 27 maja 2013 r. w sprawie ustalenia zasad udzielania Stypendium Motywacyjnego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych prowadzonych przez Gminę Sulmierzyce aby otrzymać stypendium uczeń musi mieć co najmniej dobrą ocenę zachowania oraz średnią ocen z całego roku szkolnego 4,51 lub promować gminę Sulmierzyce poprzez uzyskiwanie szczególnych osiągnięć w olimpiadach konkursach, turniejach, zawodach sportowych bądź artystycznych.

Za rok szkolny 2015/2016 wyróżnionych zostało 66 uczniów, w tym:

– 9 ze Szkoły Podstawowej w Bogumiłowicach,

– 7 ze Szkoły Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych,

– 25 ze Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach,

– 25 z Gimnazjum w Sulmierzycach.

Najwyższą średnią wśród uczniów szkół podstawowych uzyskała Adrianna Bluszcz ze Szkoły Podstawowej w Bogumiłowicach – 5,75, natomiast Anna Szwajkowska, uczennica gimnazjum, poza najwyższą średnią ocen – 5,61, została też finalistką dwóch Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych – z Biologii oraz z Wiedzy o Sztuce.

Łącznie wypłacono stypendia na kwotę 23 300 zł. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i udanego wakacyjnego wypoczynku. Zapraszamy do obejrzenia galerii z uroczystości wręczenia stypendiów.

Ostatnia zmiana: 27 stycznia 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij