poniedziałek, 17 stycznia 2022r.

Stypendia motywacyjne Wójta Gminy za rok szkolny 2016/2017 rozdane – fotorelacja

26 czerwca 2017

przez  Łukasz Kucharski

Tradycją zakończenia roku szkolnego w szkołach na terenie gminy Sulmierzyce stało się wręczanie stypendiów motywacyjnych najzdolniejszym uczniom. 23 czerwca już po raz piąty zostały nagrodzone dzieci i młodzież osiągający najlepsze wyniki w nauce.

Stypendia wręczali Sekretarz Gminy Pani Anna Szydłowska, Przewodniczący Rady Gminy Pan Tadeusz Kruszyński, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Pani Grażyna Smolarek-Chwastowska oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Zdrowia i Zaopatrzenia Ludności Pani Agnieszka Maciaszek.

Stypendia przyznawane są na mocy uchwały Nr XXXII/228/2013 Rady Gminy w Sulmierzycach z dnia 27 maja 2013 r. w sprawie ustalenia zasad udzielania Stypendium Motywacyjnego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych prowadzonych przez Gminę Sulmierzyce. Aby otrzymać stypendium uczeń musi mieć co najmniej dobrą ocenę zachowania oraz średnią ocen z całego roku szkolnego 4,51 lub promować gminę Sulmierzyce poprzez uzyskiwanie szczególnych osiągnięć w olimpiadach konkursach, turniejach, zawodach sportowych bądź artystycznych.

Za rok szkolny 2016/2017 wyróżnionych zostało 67 uczniów, w tym:

– 14 ze Szkoły Podstawowej w Bogumiłowicach,

– 8 ze Szkoły Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych

– 26 ze Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach

– oraz 19 z Gimnazjum w Sulmierzycach.

Najwyższą średnią wśród uczniów szkół podstawowych może pochwalić się Izabela Kulak ze Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach – 5,67 natomiast w Gimnazjum Magdalena Zalewska – 5,39 i Michalina Kumor – 5,27.

Łącznie wypłacono stypendia na kwotę 22900,00 zł.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i udanego wakacyjnego wypoczynku!

Ostatnia zmiana: 28 czerwca 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij