wtorek, 21 września 2021r.

Sukces Szkoły Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych

11 czerwca 2015

przez  admin

SUKCES SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DWORSZOWICACH PAKOSZOWYCH – FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI WRĘCZENIA NAGRÓD

Sukcesem naszej szkoły zakończył się udział w konkursie „Nasz projekt eTwinning 2015”. Projekt Szkoły Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych pn.: „The Tree Full of Spring Birds” uzyskał uznanie jury zdobywając II miejsce (pierwszego nie przyznano).

W uroczystej gali objętej patronatem Ministra Edukacji Narodowej, która odbyła się pod koniec maja w warszawskim kinie Luna udział wzięli m. in. Ewa Dudek – podsekretarz stanu w MEN i przewodnicząca Rady FRSE, Włodzimierz Marciński – Lider Cyfryzacji, Tomasz Napiórkowski – dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego w MAiC, Ewa Masny-Askanas – wiceprzewodnicząca Rady m. st. Warszawy i członek Rady FRSE, Rafał Rudnicki z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, dr Elżbieta Gajek – przewodnicząca jury konkursu, Mariusz Bodeńko – juror w kategorii Świadomy użytkownik Internetu, a także dyrektor generalny FRSE Mirosław Marczewski. Naszą szkołę reprezentowali koordynator projektu Jolanta Krzak, dyrektor szkoły: Ewelina Kłobut oraz uczniowie: Szymon Mielczarek i Filip Wierzbicki z klasy III, Julia Ostrowska z klasy IV oraz Maja Brzozowska z klasy II. Uczniom towarzyszyli rodzice.

Podczas odbioru nagród dziennikarz TVP Info Igor Sokołowski prezentował projekt naszych uczniów. Placówka otrzymała wysokiej klasy projektor multimedialny, koordynator tablet a uczniowie plecaki oraz dyplomy.

Projekt  „The tree full of spring birds” trwał pół roku,  od listopada 2013 r.  do maja 2014 r. Jednym z głównych zadań projektu było wykonanie techniką collage typowego polskiego ptaka, który przylatuje do nas na wiosnę. Latające stworzonka  wraz z opisem zostały wysłane  do wszystkich krajów biorących udział w projekcie.  Najpopularniejsi pierzaści  przyjaciele  wykonani  przez naszych  uczniów to jaskółka i bocian.

Przygotowane przez dzieci na lekcjach techniki drzewo zapełnione zostało ptakami nie tylko z Europy, ale również z Azji i Afryki. W sumie przyleciało do nas 28 niezwykle barwnych, wykonanych różnymi technikami prac. Uczniowie, mając opis ptaka, próbowali odszukać go w atlasie ornitologicznym, aby wiedzieć o nim wszystko. Okazało się, że nasz bocian i jaskółka są ptakami wędrownymi i pojawiły się na wiosnę nie tylko u nas, ale również w innych krajach europejskich, w Azji i Afryce Północnej. Uczniowie bardzo zainteresowali się nie tylko ptakami, ale też państwem, w którym występują. Gdy przyleciał do nas ptak, uczniowie odnajdywali na mapie kraj, z którego przyleciał, poznawali stolicę i flagę danego państwa.  Wiele radości sprawiało im zawieszenie pierzastego jegomościa  na wiosennym drzewie.

Na zajęciach komputerowych  wykonano  logo projektu.   Najwięcej emocji i zadowolenia dostarczył nam fakt, iż wszystkie kraje  wybrały pracę wykonaną przez naszego ucznia jako najlepszą. Projekt  zakończył się konferencją video naszej szkoły z partnerami  z Hiszpanii.

W przedsięwzięcie zaangażowanych było 25 uczniów z klas I-III pod okiem nauczyciela Szkoły Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych Jolanty Krzak. Koordynatorzy projektu porozumiewali się między sobą poprzez komunikator Skype, pocztę elektroniczną i Facebook.  Filmy i zdjęcia umieszczane były systematycznie na stronie projektu.

W artykule wykorzystano materiały oraz zdjęcia Szkoły Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych.

Ostatnia zmiana: 27 stycznia 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij