SUKCES SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DWORSZOWICACH PAKOSZOWYCH – FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI WRĘCZENIA NAGRÓD
Sukcesem naszej szkoły zakończył się udział w konkursie „Nasz projekt eTwinning 2015”. Projekt Szkoły Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych pn.: „The Tree Full of Spring Birds” uzyskał uznanie jury zdobywając II miejsce (pierwszego nie przyznano).
W uroczystej gali objętej patronatem Ministra Edukacji Narodowej, która odbyła się pod koniec maja w warszawskim kinie Luna udział wzięli m. in. Ewa Dudek – podsekretarz stanu w MEN i przewodnicząca Rady FRSE, Włodzimierz Marciński – Lider Cyfryzacji, Tomasz Napiórkowski – dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego w MAiC, Ewa Masny-Askanas – wiceprzewodnicząca Rady m. st. Warszawy i członek Rady FRSE, Rafał Rudnicki z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, dr Elżbieta Gajek – przewodnicząca jury konkursu, Mariusz Bodeńko – juror w kategorii Świadomy użytkownik Internetu, a także dyrektor generalny FRSE Mirosław Marczewski. Naszą szkołę reprezentowali koordynator projektu Jolanta Krzak, dyrektor szkoły: Ewelina Kłobut oraz uczniowie: Szymon Mielczarek i Filip Wierzbicki z klasy III, Julia Ostrowska z klasy IV oraz Maja Brzozowska z klasy II. Uczniom towarzyszyli rodzice.
Podczas odbioru nagród dziennikarz TVP Info Igor Sokołowski prezentował projekt naszych uczniów. Placówka otrzymała wysokiej klasy projektor multimedialny, koordynator tablet a uczniowie plecaki oraz dyplomy.
Projekt „The tree full of spring birds” trwał pół roku, od listopada 2013 r. do maja 2014 r. Jednym z głównych zadań projektu było wykonanie techniką collage typowego polskiego ptaka, który przylatuje do nas na wiosnę. Latające stworzonka wraz z opisem zostały wysłane do wszystkich krajów biorących udział w projekcie. Najpopularniejsi pierzaści przyjaciele wykonani przez naszych uczniów to jaskółka i bocian.
Przygotowane przez dzieci na lekcjach techniki drzewo zapełnione zostało ptakami nie tylko z Europy, ale również z Azji i Afryki. W sumie przyleciało do nas 28 niezwykle barwnych, wykonanych różnymi technikami prac. Uczniowie, mając opis ptaka, próbowali odszukać go w atlasie ornitologicznym, aby wiedzieć o nim wszystko. Okazało się, że nasz bocian i jaskółka są ptakami wędrownymi i pojawiły się na wiosnę nie tylko u nas, ale również w innych krajach europejskich, w Azji i Afryce Północnej. Uczniowie bardzo zainteresowali się nie tylko ptakami, ale też państwem, w którym występują. Gdy przyleciał do nas ptak, uczniowie odnajdywali na mapie kraj, z którego przyleciał, poznawali stolicę i flagę danego państwa. Wiele radości sprawiało im zawieszenie pierzastego jegomościa na wiosennym drzewie.
Na zajęciach komputerowych wykonano logo projektu. Najwięcej emocji i zadowolenia dostarczył nam fakt, iż wszystkie kraje wybrały pracę wykonaną przez naszego ucznia jako najlepszą. Projekt zakończył się konferencją video naszej szkoły z partnerami z Hiszpanii.
W przedsięwzięcie zaangażowanych było 25 uczniów z klas I-III pod okiem nauczyciela Szkoły Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych Jolanty Krzak. Koordynatorzy projektu porozumiewali się między sobą poprzez komunikator Skype, pocztę elektroniczną i Facebook. Filmy i zdjęcia umieszczane były systematycznie na stronie projektu.
W artykule wykorzystano materiały oraz zdjęcia Szkoły Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych.
Ostatnia zmiana: 27 stycznia 2017