piątek, 28 stycznia 2022r.

Sulmierzyce piątą gminą wiejską w Polsce pod względem inwestycji w latach 2017-2019

13 października 2020

przez  Łukasz Kucharski

W dniach 7 – 8 października podczas XVIII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów odbyła się uroczystość wręczenia nagród czasopisma „Wspólnota” dla samorządów, które w latach 2017 – 2019 poczyniły najwięcej inwestycji w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Gmina Sulmierzyce ze średnimi wydatkami inwestycyjnymi per capita w wysokości 3454,05 zł uplasowała się na wysokim piątym miejscu.

Przypomnijmy, że od ponad pięciu lat gmina Sulmierzyce zawsze zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce samorządów wiejskich w Polsce.

Ranking Wspólnoty prowadzony jest od kilkunastu lat. Stanowi wymierny i niezależny wskaźnik poziomu realnych inwestycji samorządów w Polce. Bazuje on na sprawozdaniach Ministerstwa Finansów oraz Głównego Urzędu Statystycznego. W rankingu pod uwagę brana jest całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat (w tym przypadku 2017-2019). Gmina Sulmierzyce w poprzednich zestawieniach plasowała się odpowiednio na 9tej i 4tej pozycji.

Fot. organizatorzy:

Ostatnia zmiana: 13 października 2020

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij