wtorek, 21 września 2021r.

Susza – szacowanie strat

27 sierpnia 2015

przez  admin

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW – SZACOWANIE STRAT WYRZĄDZONYCH PRZEZ SUSZĘ

Wójt Gminy Sulmierzyce informuje, że Urząd Gminy rozpoczął procedurę przyjmowania wniosków o oszacowanie szkód w uprawach rolnych spowodowanych długotrwałą suszą.

Zgodnie z monitoringiem prowadzonym przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach zagrożone suszą mogą być uprawy: ziemniaków, chmielu, krzewów owocowych, roślin strączkowych oraz łąki i pastwiska.

Formularz wniosku o oszacowanie szkód dostępny jest w siedzibie Urzędu Gminy w Sulmierzycach, pokój nr 16, u sołtysa lub do pobrania TUTAJ. Pozostałe dokumenty dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (kliknij TUTAJ).

Wypełnione wnioski należy składać w Urzędzie Gminy w Sulmierzycach w pok. nr 16. Ostateczny termin składania wniosków upływa dnia 11.09.2015 r. (piątek do godz. 15.30).

Jednocześnie informujemy, że przy wypełnianiu wniosku o oszacowanie szkód należy zachować zgodność danych zawartych we wniosku o przyznanie płatności na bieżący rok składanym do ARiMR. Ponadto wniosek obszarowy musi być załącznikiem do wniosku o oszacowanie szkód.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 44 684-60-56 wew. 109.

Do pobrania:

Informacja dla rolników (pdf)

Wzór wniosku o oszacowanie szkód (pdf)

Oświadczenie o ilości zwierząt i ich cenach (pdf)

Oświadczenie o strukturze upraw w 2015 r., o średnich plonach, średnich cenach i kosztach nieponiesionych w gospodarstwie za okres 3 lat (pdf)

Oświadczenie o nieponiesionych szkodach i nie składaniu wniosków o oszacowanie szkód na terenie innych gmin, poza gminą w której znajduje się siedziba gospodarstwa (pdf)

Ostatnia zmiana: 27 sierpnia 2015

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij