niedziela, 26 września 2021r.

Szczepienia ochronne przeciw grypie

8 sierpnia 2014

przez  admin

SZCZEPIENIA OCHRONNE PRZECIW GRYPIE

Przypominamy, iż gmina Sulmierzyce, podobnie jak w roku poprzednim organizuje akcję szczepień ochronnych przeciwko grypie. W roku bieżącym nie ma limitu wieku uprawniającego do udziału w akcji. Program skierowany jest do wszystkich mieszkańców naszej gminy. Pacjenci mogą zgłaszać się do programu bez skierowania. Zabezpieczone środki pozwolą na zaszczepienie 1066 osób.

Chęć zaszczepienia przeciwko grypie należy zgłaszać w Samodzielnym Publicznym Gminnym Ośrodku Zdrowia w Sulmierzycach (osobiście lub telefonicznie pod numerem 44 684 60 36) do dnia 31 sierpnia. Szczepienia odbędą się w okresie od 1 września do 30 listopada.

Grypa jest jedną z groźniejszych chorób zakaźnych a szczepienia ochronne zaleca się szczególnie osobom powyżej 55 roku życia oraz z chorobami przewlekłymi takimi jak cukrzyca, niewydolność nerek czy choroby układu krążenia, moczowego i oddechowego. Szczepienia przeciw grypie znajdują się w grupie szczepień zalecanych ale niefinansowanych ze środków ministerstwa zdrowia. Udział w programie jest dla mieszkańców gminy Sulmierzyce bezpłatny i w 100% pokrywany z budżetu gminy. Więcej informacji można uzyskać w SPGOZ w Sulmierzycach.

Ostatnia zmiana: 8 sierpnia 2014

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij