wtorek, 18 stycznia 2022r.

Terminy składania wniosków – zasiłek rodzinny, fundusz alimentacyjny

6 sierpnia 2021

przez  Paulina Telenga

Urząd Gminy w Sulmierzycach informuje, że od dnia 1 lipca 2021 r. można składać drogą elektroniczną wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami oraz wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2021/2022, natomiast w formie tradycyjnej (papierowo) od dnia 1 sierpnia 2021 r. w Urzędzie Gminy w Sulmierzycach.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami od dnia  1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata  przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia danego roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia ostatniego lutego następnego roku.

Uwaga! Warunkiem zachowania ciągłości wypłaty świadczeń z funduszu alimentacyjnego jest konieczność złożenia wniosku o przyznanie tego świadczenia do końca września 2021 r., natomiast w przypadku zasiłku rodzinnego do końca października 2021 r.

Wszelkie informacje na temat w/w świadczeń dostępne są w Urzędzie Gminy w Sulmierzycach, pokój nr 1 bądź pod numerem telefonu (44) 684 60 56 wew. 123

Ostatnia zmiana: 6 sierpnia 2021

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij