czwartek, 28 października 2021r.

Uroczystość wręczenia grantów sołeckich

7 sierpnia 2019

przez  Łukasz Kucharski

W piątek 2 sierpnia w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielęcinie Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Pani Iwona Koperska przekazała przedstawicielom wszystkich gmin w terenu powiatu pajęczańskiego granty sołeckie. Granty to dotacje w wysokości do 10 tys. zł na budowę lub remont małej infrastruktury na swoim terenie oraz dotacje na prace rewitalizacyjne budynków sakralnych dla 6 parafii.

Na organizowanej przez Zarząd Województwa Łódzkiego uroczystości poza włodarzami, sołtysami i przedstawicielami gmin i parafii, obecny był także Poseł na Sejm RP Pan Paweł Rychlik.

Naszą Gminę reprezentował Wójt Pan Gabriel Orzeszek, Radni Rady Gminy Sulmierzyce – Pani Karolina Kuśmierek i Pan Radosław Kijak, Sołtysi – Pani Elżbieta Włodarczyk i Pan Krzysztof Chrząszcz oraz przedstawiciel Rady Sołeckiej Pan Jacek Kawecki.

Wśród projektów, którym przyznano dotacje znalazły się trzy z Gminy Sulmierzyce:

* sołectwo Piekary – projekt pn. „Doposażenie Świetlicy Wiejskiej w Piekarach”,

* sołectwo Ostrołęka – projekt pn. „Doposażenie Świetlicy Wiejskiej w Ostrołęce”,

* sołectwo Bieliki – projekt pn. „Doposażenie Świetlicy Wiejskiej w Bielikach”.

Wartość każdego z wymienionych projektów to 15 500,00 zł, w tym wysokość dotacji to 10 000,00 zł, a wkład własny gminy 5 500,00 zł.

Zdjęcia autorstwa Macieja Ratajczyka z UG w Rząśni:

Ostatnia zmiana: 7 listopada 2019

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij