wtorek, 18 stycznia 2022r.

Uruchomienie syren alarmowych w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, trening systemu wykrywania i alarmowania

30 lipca 2021

przez  Łukasz Kucharski

Informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem Nr 164/2021 Szefa Obrony Cywilnej Województwa Wojewody Łódzkiego w sprawie przeprowadzenia na terenie województwa łódzkiego treningu systemu wykrywania i alarmowania oraz w związku ze zbliżającą się 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu  1 sierpnia 2021 r. (tj. niedziela) o godz. 1700 zostaną włączone syreny alarmowe skonfigurowane w wojewódzkim systemie alarmowania.

Syreny zostaną uruchomione na okres 1 minuty i emitować będą dźwięk ciągły.

Celem działań jest oddanie hołdu i uczczenie pamięci bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego. Trening systemu wykrywania i alarmowania  jest jednocześnie testem zasięgu słyszalności syren alarmowych na terenie naszej gminy.

 

Zarządzenie Nr 164/2021 Szefa Obrony Cywilnej Województwa Wojewody Łódzkiego z dnia 6 lipca 2021 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie województwa łódzkiego treningu systemu wykrywania i alarmowania dostępne jest pod poniższym linkiem:

Zarządzenie Nr 164/2021 Szefa Obrony Cywilnej Województwa Wojewody Łódzkiego z dnia 6 lipca 2021 r.

 

Ostatnia zmiana: 30 lipca 2021

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij