VIII Turniej Tenisa Stołowego

30 grudnia 2015

przez  admin

VIII TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA – FOTORELACJA

13.12.2015 r. w hali sportowej Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Sulmierzycach odbył się VIII Otwarty turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Sulmierzyce. Tym razem zawody przeprowadzone zostały w sześciu  kategoriach: młodzieżowej dziewcząt i chłopców z podziałem na szkoły podstawowe i gimnazjum oraz OPEN mężczyzn i kobiet. Po zamknięciu listy zgłoszeń okazało się, iż była to rekordowa edycja po względem frekwencji. Do rywalizacji stanęło 79 zawodników i zawodniczek,  w tym 27 w kategorii Open mężczyzn.

W kategorii OPEN kobiet pierwsze miejsce tradycyjnie zdobyła Renata Brocka, drugie Aneta Szczęsna, a trzecie Patrycja Pulwert. Także w kategorii młodzieżowej dziewcząt (Gimnazjum) najlepszą zawodniczką, podobnie jak w poprzedniej edycji, została Nikola Grzesiak. Drugie miejsce zajęła Nikola Góra, a trzecie Marta Bujacz. Jednak najwięcej emocji dostarczyła kategoria OPEN mężczyzn, w której ostatecznie pierwsze miejsce zdobył Hubert Rabenda, drugie Ryszard Zasada, a trzecie Maciej Iwan. W kategorii młodzieżowej chłopców (Gimnazjum) najlepszym okazał się Krzysztof Jurek, drugie miejsce zajął Adam Szczęsny, a na najniższym stopniu podium znalazł się Jakub Kostrzewa.

W kategorii młodzieżowej chłopców (Szkoły podstawowe) wygrał Jakub Wejman, drugi był Piotr Pulwert a trzeci Bartłomiej Kapela. W najmłodszej kategorii dziewcząt zgłosiły się dwie uczestniczki, które zmierzyły się w finale – Karolina Włoch pokonała Natalię Nowakowską.

Wszyscy uczestnicy kategorii młodzieżowej (Szkoły Podstawowej) otrzymali rakietki tenisowe. Natomiast trzech najlepszych zawodników z każdej z pozostałych kategorii, z rąk Wójta Gminy odebrało pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.  Kolejna edycja turnieju odbędzie się w 6 marca 2016. Zapraszamy do galerii oraz do udziału w kolejnych edycjach.

Ostatnia zmiana: 27 stycznia 2017