wtorek, 18 stycznia 2022r.

Wakacje w bibliotece

17 sierpnia 2012

przez  admin

WAKACJE W BIBLIOTECE – FOTORELACJA

Przez pierwszy miesiąc wakacji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sulmierzycach znów zrobiło się ciasno i gwarno, a to za sprawą dzieci, młodzieży i osób dorosłych przybywających na wakacyjne zajęcia. Z tygodnia na tydzień ich liczba rosła, a biblioteka pękała w szwach. W poniedziałek przychodzili seniorzy na konsultacje informatyczne, po których już nie straszne im surfowanie po Internecie.

 

Łącznie z zajęć skorzystało 10 osób. We wtorki odbywały się warsztaty wyrobu biżuterii skierowane dla  uczniów klas IV – VI oraz młodzieży gimnazjalnej, a prowadzone przez Panią Agatę Zając. Z oferty skorzystały 22 uczennice. Efekty ich pracy można obejrzeć w bibliotece do końca sierpnia (naprawdę warto!). W każdą środę  swoje zajęcia miały  dzieci 6 – letnie oraz uczniowie klas I – III, których celem  było zapoznanie z różnymi zawodami i miejscami pracy.  Tradycyjnie każde spotkanie zaczynało się  głośnym czytaniem, które prowadził gość specjalny, a byli nimi Pani Ewelina Nagodzińska – Grzybek, Pani Marzanna Bartosiewicz, Pani Ewa Bęczkowska, Pani Agata Zając i Pan Piotr Biniecki. Uczestnicy zajęć odwiedzili Urząd Gminy w Sulmierzycach, w tym gabinet Wójta, chętni mogli na chwilę zasiąść w jego fotelu, gabinet Sekretarza gminy, gabinet Skarbnika, salę ślubów oraz salę konferencyjną, w której odbyła się dziecięca Rada Gminy.

Dzieci były również w salonie fryzjerskim,  z którego każdy wyszedł z nową fryzurą i zadowoloną minką. Wielką atrakcją była wizyta w sulmierzyckiej strażnicy, gdzie uczniowie z bliska mogli obejrzeć wóz strażacki ze sprzętem gaśniczym, a także wziąć udział w akcji ratunkowej. Podczas zajęć powstawały również prace plastyczne, które osoba zaproszona zabierała do swojego miejsca pracy. W lipcowe środy odwiedziło bibliotekę  102 dzieci. Natomiast czwartek był dniem gier planszowych dla dzieci i młodzieży klas IV – VI i I – III gimnazjum, największym powodzeniem cieszyły się scrabble, chińczyk oraz warcaby. Podczas rozgrywek panowała miła i przyjazna atmosfera, a grający przestrzegali zasad gry fair play. Udział wzięło razem 38 chętnych. Należy nadmienić, że przez całe wakacje, w każdy piątek działało kółko fotograficzne prowadzone przez Pana Marcina Rozpędowskiego. Razem z oferty wakacyjnej skorzystały 162 osoby. Założone cele zostały zrealizowane. Z niecierpliwością czekamy na następne wakacje!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Ostatnia zmiana: 27 stycznia 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij