wtorek, 18 stycznia 2022r.

Wałęsające się psy

9 października 2013

przez  admin

KURENDA – WAŁĘSAJĄCE SIĘ PSY

Do Urzędu Gminy ponownie docierają sygnały o wałęsających się psach na terenie naszej gminy, które stanowią poważne zagrożenie dla mieszkańców a w szczególności dla dzieci uczęszczających do szkół. Z uwagi na porę psy gromadzą się w watahy, co szczególnie zwiększa zagrożenie.

W związku z powyższym wszystkich właścicieli psów wzywa się do trzymania ich na terenie posesji.  Na terenie użytku publicznego psy mogą być wyprowadzane na smyczy. Zwolnienie psa ze smyczy jest dozwolone tylko w miejscach mało uczęszczanych pod warunkiem, że pies ma kaganiec a właściciel ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem.  Psa można trzymać na uwięzi, która nie może być krótsza niż 3 m. Zabrania się trzymania zwierząt na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin. Bezwzględnie psy należy trzymać na zamkniętych posesjach i oznaczyć teren posesji tabliczką ostrzegawczą np. „Uwaga zły pies”.

Niedotrzymanie w/w nakazu będzie skutkowało nałożeniem na właściciela lub opiekuna zwierzęcia kary pieniężnej lub obciążeniem kosztami wyłapania i opieki nad zwierzęciem w schronisku.

Ostatnia zmiana: 9 października 2013

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij