wtorek, 18 stycznia 2022r.

Świadczenie rodzicielskie

30 sierpnia 2016

przez  admin

ŚWIADCZENIE RODZICIELSKIE

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi nowego świadczenia rodzinnego – świadczenia rodzicielskiego przygotowaliśmy dla Państwa kompendium wiedzy o tym świadczeniu – dostępne po kliknięciu TUTAJ.

Przypominamy, że świadczenie rodzicielskie przysługuje osobom, które urodziły dziecko, a które nie otrzymują zasiłku macierzyńskiego lub uposażenia macierzyńskiego. Uprawnieni do pobierania tego świadczenia są więc między innymi bezrobotni (niezależnie od rejestracji lub nie w urzędzie pracy), studenci, rolnicy, a także wykonujący prace na podstawie umów cywilnoprawnych. Także osoby zatrudnione lub prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, jeśli nie pobierają zasiłku macierzyńskiego mogą ubiegać się o świadczenie rodzicielskie.

Szczegółowe informacje dotyczące świadczenia rodzicielskiego można uzyskać w Urzędzie Gminy – pokój nr 1 oraz pod nr tel. (44) 684 60 56 wew. 123.

Ostatnia zmiana: 30 sierpnia 2016

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij