czwartek, 28 października 2021r.

Wizyta pielgrzymów z Korei Południowej

29 lipca 2016

przez  admin

WIZYTA PIELGRZYMÓW Z KOREI POŁUDNIOWEJ – FOTORELACJA

W środę, 20 lipca do Sulmierzyc przybyli pielgrzymi z dalekiej Korei Południowej, którzy spędzili u nas pięć dni podczas zaplanowanych „Dniach w diecezjach” w ramach Światowych Dni Młodzieży. W sulmierzyckiej parafii gościliśmy czternastu wiernych z Gwangju – liczącej 1,5 mln mieszkańców metropolii znajdującej się na południu kraju. Miasto to jest siedzibą rzymskokatolickiej archidiecezji, do której należy ponad 300 tys. wyznawców. Przebywając w naszej gminie mieli okazję zobaczyć okoliczne atrakcje – Elektrownię Bełchatów, Częstochowę czy Solpark w Kleszczowie.

Pielgrzymi zostali powitani przez Sekretarz Gminy Annę Szydłowską. Natomiast w piątek 22 lipca odwiedził ich Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, który wręczył im mapę naszego województwa oraz piłkę z zakończonych niedawno Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Odbyło się wtedy również uroczyste śniadanie zorganizowane przez proboszcza parafii św. Erazma w Sulmierzycach ks. Piotra Bednarza, a dla każdego gościa z Korei Południowej przygotowano pamiątki związane z gminą Sulmierzyce, które mamy nadzieję, będą wywoływać jak najlepsze wspomnienia związane z wizytą u nas. Pielgrzymi chętnie pozowali do zdjęć, robili „selfie” z Marszałkiem i emanowali pozytywną energią, która jeszcze długo zostanie w naszej pamieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Ostatnia zmiana: 27 stycznia 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij