sobota, 16 października 2021r.

Wybory do Izby Rolniczej 2015

24 kwietnia 2015

przez  admin

WYBORY DO IZBY ROLNICZEJ – 31 MAJA 2015 R.

Uprzejmie informujemy, że Krajowa Rada Izb Rolniczych  uchwałą Nr 9/2014 z dnia 25 listopada 2014 r. wyznaczyła termin wyborów do izb rolniczych na dzień 31 maja 2015 r.

Zasady wyborów:

1.Członkami samorządu rolniczego są osoby fizyczne i prawne będące płatnikami podatku rolnego, podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej oraz członkowie spółdzielni produkcyjnych posiadający w nich wkłady gruntowe. Przysługuje im prawo kandydowania do Rad Powiatowych Łódzkiej Izby Rolniczej i uczestnictwa w ich wybieraniu.

2.W gminie Sulmierzyce wybierani są dwaj członkowie do Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego (okręg dwumandatowy).

3.Rolnik, ubiegający się o mandat członka Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego musi wypełnić i złożyć  następujące dokumenty:

Zgłoszenie kandydata, oświadczenie o zgodzie na kandydowanie oraz listę członków zawierających co najmniej 50 podpisów poparcia.

Druki te można pobrać w Urzędzie Gminy w Sulmierzycach – pokój Nr 3 oraz w zakładce Wybory do Izby Rolniczej 2015 w Biuletynie Informacji Publicznej. Będą tam publikowane na bieżąco wszystkie informacje związane z wyborami do Izby Rolniczej.

Czytelnie wypełnione dokumenty należy złożyć do dnia 11 maja 2015 r. do godz.1500 do Okręgowej Komisji Wyborczej w siedzibie  Urzędu Gminy – pokój Nr 3.

Spis członków izby rolniczej uprawnionych do głosowania zostanie udostępniony do wglądu w siedzibie Urzędu Gminy od dnia  18 maja 2015 r. do 22 maja 2015r. w godzinach pracy urzędu. Każdy rolnik może sprawdzić czy został w nim ujęty i wnieść w tej sprawie zażalenie.

W załączeniu:

Terminarz poszczególnych czynności związanych z przeprowadzeniem wyborów do Walnych Zgromadzeń Izb Rolniczych

Wzór zgłoszenia kandydata

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na kandydowanie

Lista osób popierających kandydaturę


Ostatnia zmiana: 24 kwietnia 2015

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij