niedziela, 5 grudnia 2021r.

Występ Gminnej Orkiestry Dętej na Międzynarodowych Targach Sztuki

29 sierpnia 2016

przez  admin

WYSTĘP GMINNEJ ORKIESTRY DĘTEJ PODCZAS 40 JUBILEUSZOWYCH MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW SZTUKI LUDOWEJ W KRAKOWIE – FOTORELACJA

Gminna Orkiestra Dęta z Sulmierzyc przyjmując zaproszenie Pani Jolanty Wiekiery – dyrektor Samorządowego Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie wzięła udział w 40 Jubileuszowych Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej, które odbyły się na Rynku Głównym w Krakowie.

Współpraca Orkiestry Dętej z Sulmierzyc i z Sędziszowa rozpoczęła się w 2015 r. podczas Warsztatów Muzycznych Sielpia, później spotkały się na zaproszenie miasta Sędziszów podczas koncertu kolęd, a następnie zaprezentowały swój repertuar na Cepeliadzie w Sulmierzycach. Z kolei w tym roku obie orkiestry wzięły udział w letnich Warsztatach Muzycznych Zakopane 2016.

Tym razem na krakowskim rynku, podczas 40 Jubileuszowych Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej, 50-cio osobowa grupa połączonych orkiestr wykonała repertuar musicalowy, popowy, rozrywkowy oraz utwory autorstwa prowadzącego koncert kapelmistrza Pana Piotra Janika. Występ zrobił wielkie wrażenie na publiczności i został nagrodzony owacjami na stojąco.

Orkiestry zostały nagrodzone okolicznościowymi dyplomami. Natomiast Marta Szczęsna – puzonistka z Sulmierzyc, otrzymała wyróżnienie za wyjątkową ekspresję i zaangażowanie podczas występu.

Serdecznie gratulujemy Orkiestrom i życzymy dalszych sukcesów, udanej współpracy oraz udziału w równie prestiżowych wydarzeniach, gdzie mogą prezentować swoje repertuary.

Ostatnia zmiana: 27 stycznia 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij