wtorek, 18 stycznia 2022r.

Zmiana nazw ulic w Sulmierzycach

21 listopada 2016

przez  admin

ZMIANA NAZW ULIC W SULMIERZYCACH

Urząd Gminy w Sulmierzycach informuje mieszkańców gminy, iż uchwałą Nr XXVII/155/2016 Rady Gminy w Sulmierzycach z dnia 19 października 2016 r. w sprawie zmiany nazw ulic położonych na terenie miejscowości Sulmierzyce, zostały zmienione nazwy dwóch ulic: Świerczewskiego i Krasickiego.

Obowiązek podjęcia w/w uchwały przez Radę Gminy w Sulmierzycach nałożyła ustawa z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

Dotychczasowa ulica Świerczewskiego otrzymała nazwę Józefa Piłsudskiego, natomiast dotychczasowa ulica Krasickiego otrzymała nazwę Ignacego Krasickiego.

Jednocześnie informuje się mieszkańców, że w/w uchwałą dopuszczone zostały do stosowania skrócone nazwy ulic w brzmieniu: ul. Piłsudskiego i ul. Krasickiego.

Uchwała została ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego w dniu 8 listopada 2016 r. poz. 4576 i wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia t. j. 23 listopada 2016 r.

Ostatnia zmiana: 21 listopada 2016

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij